Befektetői közlemények
A Magyar Telekom átalakítja szervezeti struktúráját
Budapest, 2007. szeptember 25.
A Magyar Telekom (Reuters: NYSE: MTA.N, BÉT: MTEL.BU és Bloomberg: NYSE: MTA US, BÉT: MTELEKOM HB), Magyarország vezető távközlési szolgáltatója bejelenti, hogy Igazgatósága mai ülésén döntést hozott a Társaság irányítási és szervezeti struktúrájának átalakításáról a szolgáltatási színvonal emelése, a költséghatékonyság javítása, valamint új, innovatív szolgáltatási és üzleti lehetőségek kiaknázása érdekében.
A távközlési iparágban jelentős strukturális átalakulások zajlanak, melyeket hosszú távú iparági trendek generálnak. A folyamatos technológiai fejlődés és innováció, a változó ügyféligények, az iparágban tapasztalható konvergencia valamint a piac dinamikájának változása megkövetelik, hogy a technológiáról az egyes ügyfélszegmensek igényeire helyeződjön a hangsúly. Mindezek következtében a Magyar Telekom működési struktúrájának tükröznie kell a fent leírt trendeket, ami nélkülözhetetlen feltétele az éleződő piaci versenyben való sikeres helytállásnak.
A Magyar Telekom ügyvezetése ennek megfelelően új irányítási struktúrát dolgozott ki, amely az egyes ügyfélszegmensek alapján határozza meg a Csoport működési modelljét. A stratégiai célok elérése érdekében kialakított új irányítási struktúra 2008. január 1-jével kerül bevezetésre, az Igazgatóság jóváhagyásával. A változások érintik az üzletágak szervezetét, tevékenységi körét és a felsővezetés tagjainak felelősségi területeit. A legfontosabb változások a következők:
- Az újonnan létrejövő Lakossági Szolgáltatások Üzletág tartalmazza mind a mobil, mind a vezetékes lakossági termékek és márkák (T-Mobile, T-Com, T-Online) teljes körű marketing, értékesítési és ügyfélkapcsolati tevékenységét.
- A Vállalati Szolgáltatások Üzletág a kiemelt üzleti partnerek (a nagyvállalati ügyfélkör), valamint a kis- és középvállalati ügyfélkör részére nyújt T-Systems márkanév alatt mobil- és vezetékes távközlési, valamint infokommunikációs és rendszerintegrációs szolgáltatásokat, amely magába foglalja a marketing, értékesítési és ügyfélkapcsolati tevékenységeket.
- Létrejön az Új Üzleti Területek és Üzletfejlesztési Üzletág, mely a tartalom, média és egyéb, nem hozzáférési szolgáltatásokat tartalmazza, valamint az új üzleti területek fejlesztéséért és az innovációs tevékenység koordinálásáért felel. Ennek megfelelően ide kerülnek a T-Online Magyarországból 2007 októberétől kiváló média- és tartalomszolgáltatási tevékenységek is.
- A jelenlegi informatikai irányítási terület kibővül mind a mobil, mind a vezetékes hálózatirányítási és hálózatfejlesztési tevékenységgel. Ennek megfelelően létrejön a Műszaki és Informatikai irányítási terület.
A felsővezetői pozíciók száma nem változik, a Csoport operatív irányításáért felelős Ügyvezető Bizottság ezután is 7 tagú marad (az elnök-vezérigazgató és 6 vezérigazgató-helyettes). A Lakossági Szolgáltatások Üzletág vezetésével Winkler János vezérigazgató-helyettest (a Mobil Szolgáltatások üzletág jelenlegi vezetőjét), a Vállalati Szolgáltatások Üzletág vezetésével Papp Istvánt, az Új Üzleti Területek és Üzletfejlesztési Üzletág vezetésével pedig Simó György vezérigazgató-helyettest (a Vezetékes Szolgáltatások üzletág és a T-Online Magyarország jelenlegi vezetőjét) bízta meg az Igazgatóság. A kibővült Műszaki és Informatikai irányítási terület vezetését továbbra is Maradi István látja el mint műszaki vezérigazgató-helyettes, míg a gazdasági, illetve humán erőforrás vezérigazgató-helyettesi posztot továbbra is Thilo Kusch és Somorjai Éva tölti be.
Az Igazgatóság megbízta a Magyar Telekom Ügyvezető Bizottságát azzal, hogy dolgozza ki a társaság működése és tevékenysége átalakításának részleteit, és azokról egyeztetést kezdjen a munkavállalói érdekképviseletekkel. Az átalakítás várható pénzügyi hatásairól és az érdekképviseletekkel való megállapodás részleteiről a Magyar Telekom az egyeztetések lezárását követően ad tájékoztatást.
Ezen befektetői közlemény jövőre vonatkozó kijelentéseket is tartalmaz. Azon megállapítások, melyek nem múltbeli eseményekre vonatkoznak (azaz a véleményünkre és várakozásainkra vonatkozó kijelentések), jövőre vonatkozóak. Ezen kijelentések a jelenlegi terveken, becsléseken és előrejelzéseken alapulnak, tehát nem lenne helyes ezen kijelentésekre a kellő mértéket meghaladó módon támaszkodni. A jövőre vonatkozó kijelentések azon időpontbeli állapoton alapulnak, amelyben ezen állítások elhangzanak, s nem vállalunk kötelezettséget arra nézve, hogy a kijelentések bármelyikét új információk vagy jövőbeli események alapján a továbbiakban nyilvánosan frissítsük, módosítsuk.
A jövőre vonatkozó kijelentések inherens kockázatokkal járnak. Felhívjuk a figyelmet arra, hogy számos olyan fontos tényező van, amelynek hatására a tényleges eredmények lényegesen eltérhetnek az előretekintő jellegû megállapításoktól. Az ilyen tényezőket többek között a 2006. december 31-én végződött évre vonatkozó, 20-F formátumú éves jelentésünk is részletezi, amelyet az Egyesült Államok Tőzsde- és Értékpapírfelügyeletéhez (SEC), azaz a U.S. Securities and Exchange Commissionhoz nyújtottunk be.
Kapcsolódó anyagok
Befektetői közlemény
(PDF, 74,4 kB)
(pdf, 71 kB)