Sajtóközlemények

A Magyar Telekom 2015. évi eredmények utáni osztalék várakozása;

Budapest, 2015. február 25. 18:00

A Magyar Telekom ma közzétette a 2015-re vonatkozó pénzügyi célkitűzéseit valamint a frissített 2017-es várakozásait. A Társaság továbbá bejelenti, hogy a jelenleg rendelkezésre álló információk alapján úgy gondolja, hogy 2015. évi eredményei után várhatóan részvényenként minimum 15 forint osztalékot fog fizetni.

Célkitűzések 2015-re és osztalék várakozás

Bevételek: alacsony egyszámjegyű növekedés a bevételek átstrukturálásának és a GTS akvizíciónak köszönhetően
A Társaság továbbra is folytatni kívánja a bevételek átstrukturálására irányuló erőfeszítéseit annak érdekében, hogy enyhítse a hangalapú bevételek csökkenéséből fakadó nyomást. A bevételek átstrukturálását az ügyfelek több szolgáltatást egyben kínáló csomagokba való migrálásával valósítjuk meg a vezetékes és a mobil szegmensben egyaránt, aminek köszönhetően nő a TV, a vezetékes szélessáv és a mobilinternet hozzájárulása a bevételekhez. Teljesítményünkre kedvezően hat a GTS konszolidációja is, amely kb. 1%-kal járul hozzá a bevételekhez. Mindezek következtében arra számítunk, hogy 2015-ben a bevételek akár 3%-kal növekedhetnek 2014-hez képest.

EBITDA: kismértékű csökkenés a magasabb végkielégítési költségek következtében
A Telekom Magyarország működésében 2015-ben is hatékonyságjavulást várunk, a T-Systems Magyarországnál pedig EBITDA trendfordulóra számítunk. Ugyanakkor folytatódó piaci nyomásra számítunk a nemzetközi leányvállalatainknál. Az EBITDA-ra ugyan kedvező hatással lesz a GTS akvizíció, azonban az anyavállalati létszámcsökkentési programhoz kapcsolódóan könyvelt kb. 8 milliárd forint végkielégítés ellentétes hatással lesz rá. Összességében arra számítunk, hogy a jelentett EBITDA várhatóan nem fog 3%-nál nagyobb mértékben csökkenni 2014-hez képest.

Capex: felgyorsul az új generációs vezetékes hálózatfejlesztés
2014-ben a Magyar Telekom megerősítette technológiai vezető szerepét a magyar mobil piacon és versenyképességünk javítása érdekében hasonló lépéseket tervezünk 2015-ben a vezetékes szegmensben is. A Társaság ezért 105 milliárd forintos Capex-re számít 2015-ben, aminek köszönhetően a nagysebességű vezetékes internet lefedettségünk a jelenlegi kb. 1,8 millió háztartásról több mint 2,2 millió háztartásra fog nőni.

Osztalék: minimum 15 forint részvényenkénti osztalék várható
A Társaság osztalékpolitikája alapján, tekintettel a Csoport pénzügyi helyzetére, a jelenlegi működési, szabályozói és adókörnyezetre és kilátásokra, valamint a várhatóan jelentősen javuló szabad cash flow teljesítményre, a Magyar Telekom úgy gondolja, hogy 2015. évi eredményei után részvényenként minimum 15 forint osztalékot tud majd fizetni részvényeseinek. Ez az Igazgatóság által a későbbiekben a Közgyűlés részére előterjesztendő hivatalos osztalékjavaslat függvényében változhat. A hivatalos osztalékjavaslatot az Igazgatóság megfelelő időben fogja előterjeszteni, amikor az összes szükséges információ rendelkezésre áll, és valamennyi előfeltétel teljesül.

Célkitűzések 2017-re

A Társaság továbbra is arra számít, hogy a bevételek mintegy 2%-os évesített növekedési ütemmel emelkednek majd 2012-höz képest. Ugyanakkor a jelentett EBITDA várhatóan a korábbi előrejelzéseknél magasabb lesz, részben a jelenlegi létszámleépítési programnak köszönhetően. Továbbá arra számítunk, hogy a vezetékes hálózatfejlesztés felgyorsulását kihasználva javítani tudjuk piaci pozíciónkat Magyarországon. Mindezek következtében a Társaság jelenleg úgy gondolja, hogy az EBITDA legalább 185 milliárd forint lesz. A kb. 80 milliárd forint Capex célkitűzésünk változatlan, ugyanakkor a szabad cash flow célkitűzést legalább 50 milliárd forintra emeljük a 2017-es évet illetően.

2014

Célkitűzések 2015-re

Célkitűzések 2017-re

Bevétel

626,5 milliárd forint

0-3%-os növekedés

kb. 2%-os évesített növekedés 2012-höz képest

EBITDA

181,2 milliárd forint

0-3%-os csökkenés

legalább 185 milliárd forintot

Capex*

86,7 milliárd forint

kb. 105 milliárd forint

kb. 80 milliárd forint

FCF**

legalább az 50 milliárd forintot

*Spektrum akvizícióra fordított összegek és az éves frekvencia díj aktiválása nélkül
**Kisebbségi osztalék után